یک خداحافظی برای فرار از دزدیده شدن

وفاداری من به این وبلاگ تا جایی بوده که هیچ شعری ننوشتم مگر اینکه اون و به قضاوت مخاطبان این فضا بذارم. از سال های دورتر که قرار شد این شعرها کتاب شوند خیلی از دوستان توصیه اکید داشتن که دیگه به هیچ وجه شعرها رو قبل از کتاب شدن در فضای مجازی منتشر نکنم ولی من به دلیل احساس دینی که به دوستای قدیمی و جدید و حتی گذری «قلم‌های کاغذی» داشتم و دارم هرگز زیر بار این حرف دوستان نرفتم...

بارها پیش اومد که عده‌ای مطالبم و بدون ذکر منبع منتشر کردن و حتی اس ام اس کردن که فدای سرشان و خیلی ها را نه من فهمیدم و نه خواهم فهمید...و من هربار با خودم گفتم من در حضور همین دوستان وبلاگی شعرهایم پخته شد و جرات کتاب شدن پیدا کرد ولی امروز دوستی که نمی شناسمش برام پیغامی نوشته که در جلسه ای ادبی شعرهایم را خوانده است و دیگران به او گفته اند اینها شعر آقایی به نام ... است! واحیرتا!

نام این آقا را گوگل کردم و به وبلاگی رسیدم که شعرهایم را حتی همانهایی که کتاب هم شده است خیلی ناز و خوشگل به نام خودش منتشر کرده است البته طبیعی است که تاریخ انتشار او بعد از انتشار همان شعرها در وبلاگ من است...

از اعتبار خودم که در آن جلسه ادبی زیر سوال رفته به کنار که نرودا هم در این مملکتِ دزدپرور اعتبار ندارد، ولی خیلی ناراحت شدم که بنده خدایی شعری را به نام شاعرش خیلی محکم می خواند و آنوقت به او می گویند: نه بابا! این شعر مال این آدم نیست!

از همه این حدیث تکراری که بگذریم...آمدم بگویم خیلی متاسفم خیلی غمگینم ولی دیگر نمی توانم هیچ شعری را پیش از چاپ اینجا منتشر کنم...صبر می کنم کتاب دیگری منتشر شود تا دست کم قدرت دفاع حقوقی از مطالبم را داشته باشم.

چاپ دوم کتاب «چقدر هیچ کس شبیه تو نیست» در بازار موجود است که از من و شعرهایم حمایت می‌کند... در تدارک کتاب بعدی نیز هستم که قطعا خبر انتشارش را همینجا خواهید خواند.

یا حق

پ ن: با تشکر از مهربانی و حساسیت و اعتماد دوستی به نام شمسی نصرتی که مرا نسبت به این اتفاق هوشیار کرد

/ 77 نظر / 123 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سین

دوست گرامی شخصی با نام مسافر (وبلاگ پا برهنه تا خدا!) اقدام به درج مطالب استاد رضا کاظمی نویسنده ی وبلاگ پابرهنه تا ماه با نام خود و بدون کسب اجازه نموده. از آن جا که این کار غیر اخلاقی و سرقت آثار ادبی به شمار می آید خواهشمند است از بازدید وبلاگ این شخص خودداری نموده و دوستان خود را نیز مطلع نمایید. باتشکر.

شاعرشنيدني ست

سلام من اولين باره ميام وب شما و بايد بگم اين ادب شما جداً ستودنيه با اينكه يه از خدابي خبري اومده رسماً شعراي شمارو دزديده! باز هم اسمشو نياورديد واقعا تحسينتون مي كنم و براي اون آقا هم جداً متاسفم يه زماني تو يه سايتي شعر ميذاشتم يه آقايي يه شعر از مهدي سهيلي رو به نام خودش تو سايت گذاشت!!! سرقت ادبي بي ادبانه ترين نوع سرقته به نظرم

علی9095

سلام نغمه خانوم وبلاگت خیلی عالیه ممنون[گل]

لیلا

آموخته ام اگر کسی یادم نکرد یادش کنم ، شاید او تنهاتر از من باشد !

میثم اسلشی

سلام عزیز. دلم واسه خودت و وب نازت خیلی تنگ شده بود. بعدا از مدتها آپ کردم. خوشحال میشم دیدن کنی. [گل]

ح.جیم

شعرهایت که دیگر خصوصی شدند ردپایت را میگیرم تا به اینجا، شاید یادگاری، خاطره ای پرتم کند به روزهای خوش! به یادتم همسایه مجازی خوبم..

آنا

سلام چه عنوان زیبایی چقدر هیچ کس شبیه تو نیست [گل][لبخند]

نازنین

تــرکـت کــرده؟ شب ها به يادش گريه ميکني؟! ناراحت نبــــاش..... يه روز تو تنها آرزوي زندگيش ميشي!! اين بدتـــــرين انتقامـــــه...

مرتضی

به یاد چشــــم‌های مهــربانت نگاهم را به روی خلق بستم هرعهدی رابه جزپیمان عشقت به عشق عهد شیرینت شکستم همه رویای قــلب عاشق من پــریدن بود ، با بال و پــر تــو دلم می خواست جز عشقم نباشد هـــــــوای مهر دیگر در سر تو دلم می خواست تادرسایه ی عشق بمانیــــم و بســـازیــــم و بمیــریـم میــان قصــه هـای عــاشقــانــه مدال عشق جاویـــدان بگیریــــم خودت گفتی که بعد از عشق پاکم در آغوشت کسی جایی نـــدارد دلم در سینه می لرزید و می گفت کلامت جای امضایی نـدارد .. تو را آن سان ستودم تا مصدق بداند عشق من هم آسمانی‌ست به کل شهـــر گفتم قصه‌ی ما یگانه عشق پاک و جاودانیست اگر چه غـــرق رویایی محالم ولی هفتیه قلبم خانه ی توست تمام لاف عشقت باورم شــــد که اینگونه دلم دیوانه‌ی توست شب شام غــریبان بــود انگار که قلبم خانه ی کرب و بلا شد تمـــــام آرزوهای دل من در آغوش تنی دیگرفنا شد ..

میثم اسلشی

سلام عزیز. خوبی؟ دلم واسه خودت و وب نازت خیلی تنگ شده. اومدم بگم آپم. خوشحال میشم دیدن کنی. [گل]